I WARSAW AQUA THERAPY & AI CHI z RUTH SOVA I JUN KONNO

 
W dniach 10-12.02.2107   mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez dwoje niezwykłych ludzi, autorytety i ikony Ai Chi i aqua terapii Ruth Sova i Jun.Konno.
Oto krótka relacja z wyjątkowego spotkania.

RUTH SOVA 

Od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku wspólnie z Jun Konno promują AI CHI, opublikowali AiChi-Balance, Harmony & Healing (1999). Opracowali program  certyfikacji.  Ruth Sova jest  przewodniczącą Ai Chi International.

Założycielka stowarzyszenia non-profit Aquatic Exercise Association (AEA) służącego  rozwojowi aqua fitnessu (1981).

Współpracowała z American College of Sports Medicine, American Kinesiotherapy Association i AEA nad stworzeniem multidyscyplinarnego programu Aquatic Therapy. Założycielka Aquatic Therapy and Rehab Institute, Inc. (ATRI) organizacji edukacyjnej ukierunkowanej na profesjonalny rozwój specjalistów opieki zdrowotnej związanych z aqua terapią. Oferowane przez ATRI kursy edukacyjne, zapewniają szanse rozwoju kompetencji, wiedzy i umiejętności w zakresie aqua terapii. Autorka ponad 170 artykułów i 17 książek. Laureatka wielu nagród i specjalnych wyróżnień.

Jej warsztaty koncentrują się na określonych grupach pacjentów i doborze odpowiednich technik.

 

 
 
JUN KONNO

Autor i międzynarodowy prezenter konferencji i warsztatów w zakresie aqua terapii, aqua fitness, pływania a przede wszystkim promotor Ai Chi na świecie.

Założyciel i prezes Aqua Dynamics Institute – firmy consultingowej dla klubów fitness i szkół pływackich w Japonii. Przewodniczący the Executive Committee for Japan National Aquatic Conference and Japan Aquatic Therapy Symposium

AI CHI  -  technika  wzmacniania ciała i progresywnego relaksu w wodzie, integruje fizyczną, psychiczną i duchową energię, łącząc filozofię Wschodu i Zachodu. Spaja koncepcję Tai-Chi, Shiatsu i QiGong tworząc płynne, powolne i obszerne ruchy ramion, nóg i tułowia wykonywane w pozycji stojącej w wodzie w zanurzeniu do ramion w połączeniu z głębokimi oddechami.Technika jest skutecznie stosowana przy dolegliwościach bólowych, artretyzmie, fibromyalgii, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, cukrzycy, stwardnieniu rozsianym, zaburzeniach równowagi i w wielu nnych zdiagnozowanych dolegliwościach neurologicznych i ortopedycznych.